• 0 554 798 14 06
  • kartalcilingirci@gmail.com

Kapı Çilingiri

Kapı Çilingiri

Kapı çilingiri, anahtarınızı kaybettiğinizde ya da kapının arkasında anahtarınızı unuttuğunuzda kapıyı açmak için çağırabileceğiniz kişidir. Hepimiz hayatımızın belirli dönemlerinde kapı arkasında anahtarımızı unutabiliriz. Bunun dışında anahtarımızı evde unutabiliriz ya da kaybedebiliriz. Bu durumda yapılması gereken ilk iş bir çilingir aramaktır.

Çilingirler ellerindeki ekipman ve profesyonellikleri sayesinde çelik kapı, tahta kapı vb. her türlü kapı türünü dakikalar içinde açabilirler. Üstelik kapının kilitli ya da açık olması, arkasında anahtar bulunması ya da bulunamaması gibi hiçbir durum kapının açılmasına engel değildir. Kapıda kaldığınız her an bir çilingir çağırabilir ve kapınızı açmasını isteyebilirsiniz. Çağırdığınız çilingir hemen gerekli işlemleri yapar ve kapınızı açacaktır. 

Kapı Çilingiri Kapıyı Nasıl Açar?

Kapı çilingiri çağırdığınızda kapıyı açmadan önce kapı kilidi açılır. Zaten bir kapının kapalı olmasına yol açan temel etmen kilidinin kapılı olmasıdır. Bir kapının kilidi açıldığında kapı da otomatik olarak açılmış olur.  Ancak çilingirin kapınızı açmadan önce kapı kilidi hakkında detaylı bilgi sahibi olması gerekiyor.

Telefon ettiğinizde kapı çilingiri öncelikle kapıdaki kilidin türü, kilit çeşidi, kilidin markası ve modeli, kilidin temel işlevini bilmesi gerekiyor. Ayrıca profesyonel çilingirler sizlere bu durumda kapının çekili ya da kilitli olup olmadığı konusunda bazı sorular soracaktır. Kapı ve kilit hakkında detaylı bilgi elde edildikten sonra çilingir gerekli ekipmanları toplayarak kapınızın açılması için gerekli işlemleri yapmaya başlayacaktır.

Kapı Çilingiri Çağırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hayatımızda en az bir defa kapıda kaldığımız olmuştur. Bu durumda kapıyı açacak bir yöntem bulamayıp mutlaka kapı çilingiri çağırdığımız olmuştur.  Çilingir çağırdığımızda öncelikle dikkat etmemiz gereken bazı noktalar şöyledir;

  • Çilingirlik hizmetleri konusunda yetki sahibi olan bir çilingir öncelikle size evde oturduğunuza dair bir kanıt göstermenizi söyler. Adınıza kayıtlı fatura, kira kontratı ya da tapu gibi belgeler yeterli olacaktır.
  • Çilingir hizmetleri verdiğini söyleyen tecrübesiz kişiler genellikle kapınız kilitliyse kilidinizin bozulacağını belirtir.  Bu durumda kilit değişimi yaptırmanızı da ister. Ancak kilitli kapılarda büyük olasılıkla kapınız zarar vermeden açılacaktır. Bu yüzden kilit değiştirme tekliflerini direkt olarak sunan kişilerden hizmet almayınız. Kilidiniz sadece zarar gördüyse kapı kilidi değiştirilebilir.
  • Profesyonel kapı çilingiri kapınızı açarken bir zarar oluşturmaz. Bu yüzden temiz çalışan çilingirlerden destek alın.

Kapı Çilingiri Fiyatları

Kapı çilingiri fiyatları; kilit türü, kilidin markası ve yapılacak işleme göre değişmektedir. Profesyonel çilingirler sizlere uygun fiyatlarla temiz işçilik sunmaktadır. Kendi çabanızla hiçbir şekilde açamadığınız kapılarınızı bir çilingir kolayca açabilir. Bu yüzden öncelikle bir çilingir ile çalışmayı denemelisiniz.

Hizmet bölgelerimiz içinde hızlı ve sorunsuz kapı açma hizmeti almak istiyorsanız bizleri 7 gün 24 saat arayabilirsiniz. Hizmet bölgelerimize sitemizden ulaşabilirsiniz. Kapı kilidi açma, kilit değiştirme gibi tüm işlemler konusunda sizlere destek oluyoruz.

 

 

 

 

 

Etiketler